Penis Büyütme Operasyonları Nasıl Yapılır?

İnternet de en fazla aratılan sorulardan birisi penis büyütme ameliyatları nasıl yapılır sorusudur.  Erkekler tarafından mühim bir sorun olarak görülen penis boyu, aynı zamanda cinsel fonksiyonlarda da sıkıntı yaşanmasına neden olabilir.

Küçük penis boyunun genetik nedenle oluştuğu düşünülürken kesin bir cevabı yoktur. Bazı durumlarda anne karnında oluşan anomaliler dışında normal bir durum olarak nitelendirilir. Penis boylarının ırksal faktörlerle değişiklik gösterdiği de yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.  Penisin boyunun küçük olması yada ince olması kişinin genetik özelliklerine bağlıdır.

Bu konuda sıkıntıya giren erkekler için tıbbi uygulamalar mevcuttur. Kalınlaştırma ve uzatma operasyonları için protez kullanmadan makul ölçüde arttırma yapılabilmektedir. Cerrahlar tarafından yapılan bu tarz operasyonlar genellikle cinsel fonksiyonlarda sıkıntı yaşayan hastalara uygulanmaktadır.

Penis büyütme operasyonları cerrahi yöntemlerle yapılmaktadır, internet üzerinden satılan ilaç ve benzeri söylentilere itibar etmeyiniz. Estetik cerrahinin gelişmesiyle birlikte penis ile yaşanılan çoğu sorun doğru müdahale ile giderilebilmektedir. Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonuna Penuma adı verilmektedir. Penuma operasyonunu yapan hekimler hastanın mutlaka sünnetli olması gerektiğini belirtir. Sonrasında doktor muayenesinden geçerek ameliyat için hazır olduğunuz belirlenir.  Penis büyütme operasyonu 45 dk ile 60 dk arasında sürmektedir ve genel anestezi ile yapılmaktadır. Ameliyat sonrası muayene kontrolüyle birlikte 4 ile 6 hafta arasında cinsel aktivitelerden uzak durulmalıdır.

Penuma operasyonunda penisin büyümesi ve uzaması için cildin altına hilal şekilde tıbbi bir silikon yerleştirilir. Operasyon diğer penis büyütme ameliyatlarına kıyasla oldukça başarı bir grafik izlemektedir. Yapılan araştırmalar dahilinde penuma ameliyatını geçiren 400 hastanın %81 oranında memnuniyetini çok yüksek olarak derecelendirdiği ortaya çıkmıştır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.