Öğretmen dizisi ilk bölümüyle reyting sıralamasını alt üst etti! 1

Öğretmen dizisi ilk bölümüyle reyting sıralamasını alt üst etti!

İlker Kaleli’nin baş rolünü üstlendiği Öğretmen dizisi ilk bölümüyle seyircileri kendisine hayran bırakmayı başardı. MEDYAPIM’ın üstlendiği dizinin senaryosunu Merve Girgin kaleme alırken, dizi ilk bölümüyle seyircilerden tam not almayı başardı.

4 Mart Çarşamba akşamı ekranlara gelen Öğretmen dizisi yayınlanan ilk bölümüyle AB hedef kitle sıralamasında 10,16 reyting, 23,87 share aldı. Sosyal medyada da oldukça ses getiren dizi Twitter Dünya ve Türkiye gündeminde 1. sıraya gelerek en çok konuşulan dizi olmayı başardı.

İzleyicilerden olumlu yorumlar alan Öğretmen dizisi baş rolünde İlker Kaleli yer alırken, Ceren Moray, Afra Saraçoğlu, Serhat Kılıç, Serkan Keskin isimlerinden oluşan kadroyla birlikte her Çarşamba 20:00’da ekranlara gelecek.

Öğretmen dizisi ilk bölümüyle reyting sıralamasını alt üst etti! 2

Öğretmen dizisinin konusu ise fizik öğretmeni olan Akif Erdem’in öğrencilerine insanlık dersi vermek istemesini inceliyor. Ancak Akif öğretmen diğer öğretmenlere ise hiç benzemiyor. Son dersi için sınıfı rehin alan öğretmen, kendisiyle birlikte sınıftaki öğrencilerimde dışarı çıkmasını engelliyor.

12. sınıf öğrencisi Rüya Örnek’in ölümüne kimin sebep olduğunu sorar. Öğrencilerin kurtulmak için tek şansı doğruyu söylemektir. Öğretmen dizisi orijinal adı 3 Nen A Kumi: Ima kara Mina-san wa, Hitojichi Desu olan Japon dizisinden bir uyarlama. Orijinal dizinin ingilizce ismi ise  Mr. Hiiragi’s Homeroom, 2019’da yayınlanan 10 bölümlük dizisinin IMDB puanı 7,4 alarak belirlenmiş.