Barbie'nin yeni rol modeli Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı oldu! 1

Barbie’nin yeni rol modeli Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı oldu!

17 yaşındaki Milli yüzücümüz Sümeyye Boyacı, Barbie’nin yeni modeli oldu. Önyargıları yıkmak, kadınların başarısını ve potansiyelini ortaya çıkarak, hayali duvarları yıkmaları için bir kampanya başlatan Barbie markası, farklı ülkelerdeki başarılı kadınların oyuncaklarını üretiyor.

Daha önce Türkiye’den rol model olarak Gülse Birsel ve Çağla Kubat’ı seçerek oyuncak bebeklerini üreten firmanın bu sene ki seçimi Sümeyye Boyacı oldu.

Doğuştan iki kolu olmayan 17 yaşındaki milli yüzücümüz Sümeyye Boyacı uluslararası yarışmalarda paralimpik yüzücü olarak ülkemizi temsil ediyor.

Amerika’da geçen yıl düzenlenen Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak göğsümüzü kabartan Boyacı, Londra’da düzenlenen yüzme yarışmasında gümüş madalya kazandı.

Barbie'nin yeni rol modeli Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı oldu! 2

4 yaşındayken ayaklarıyla resim yapmaya başlayan Sümeyye Boyacı’nın yaptığı resimler 2009 yılında Moskova’daki bir sergide de yer aldı. Doğuştan kolları olmamasına rağmen hayata azimle sarılan Sümeyye Boyacı, gençlere umut olmaya devam ediyor.

 “Kollarım yok ama kimsenin görmediği kanatlarım var”