Koronavirüsü öldüren kumaş Bursa’da üretildi!

Bursa’da faaliyet gösteren bir tekstil bir firması Koronavirüsü öldürdüğünü iddia ettikleri bir kumaş ürettiklerini açıkladı. Üretilen kumaşın korobavirüsü etkisiz hale getirdiği iddia edilirken, yapılan laboratuvar testlerinin başarılı sonuçlar verdiği belirtildi. Bahsi geçen kumaşın elbise ve nevresim dikiminde de kullanılabileceği söyleniyor.

Kuruluşu Bursa olan Ebruzen Tekstil yaklaşık 15 yıldır teknik ve fonksiyonel tekstil üzerine faaliyet gösteren bir firma olarak biliniyor.  Koronavirüsü öldüren kumaş haberi gündeme otururken, üretilen kumaşın koronavirüse açılan savaşta büyük başarı elde edeceği düşünülüyor.  Covid 19 virüsüne karşı kumaşa uygulanan kimyasalın virüsü yok ettiği ve insan sağlığına zararı olmadığı açıklandı.

Ebruzen Tekstil firmasının buluşu olan kumaş Covid 19 virüsünü 2 saat içinde %99.99 oranında öldürürken, kumaş elbise, nevresim takımı ve maske olarak birçok alanda kullanılabiliyor. Koronavirüsü öldüren kumaş haberlerini yayılmasıyla firma yoğun talepleri karşılamak amacıyla tam kapasite de üretime geçmiş durumda.

Kumaş hakkında bilgi veren Ebruzen Tekstli Satış ve Ürün Yöneticisi Ömer Tuncer;

“Türkiye’de ilk defa Covid 19 virüsünü yüzde 99.99 oranında 2 saat içinde yok etmeyi başaran antiviral kumaşları üretmeyi başardık. Korona virüs sürecinde antibakteriyel ve antiviral ihtiyacı bir çok firma tarafından görüldü ve bu tarz tekstil ürünlerinin üretimi faaliyete geçmiş oldu. Biz antiviral noktasında çalışmalar yaptık. Dünyada gerçek korona virüs testi yapan merkez bulamadık. Bu merkezlerde kedilerin korona virüsü hakkında çalışmalar yapıldığını öğrendik. Kumaşla alakalı neresi test yapar diye araştırırken, neden ülkemizdeki hocalarımızla çalışmıyoruz dedik. Korona virüs aşısı çalışması yapan profesörlerimize ulaştık. Profesörlerimizin yönlendirdiği akredite bir test merkezi yardımıyla üretmiş olduğumuz antiviral kumaşları test ettirdik. Test sonucunda kumaşlarımızın korona virüsü yüzde 99.99 oranında 2 saat içinde öldürdüğü ortaya çıktı. Kumaşlarımıza çok sayıda talep alıyoruz. Bu kumaşlar maskeden giyime, yatak örtüsünden hastane elbiselerine kadar har alanda kullanılabiliyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.