Koronavirüs vakası ülkemizde 18'e yükselirken, tüm illerde eğlence mekanlarına yasak getirildi! 1

Koronavirüs vakası ülkemizde 18’e yükselirken, tüm illerde eğlence mekanlarına yasak getirildi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son olarak ülkemizdeki koronavirüs vakasının 18’e yükseldiğini açıkladı.  Tespit edilen her vakanın tedbir amaçlı olarak izolasyon altına alındığını söyleyen Koca, durumun üzücü olduğunu ifade etti.

Vaka sayısının açık ve doğruluğunu onaylan Sağlık Bakanı, ilk vakanın ardından hastanın yakın çevresinden 2 kişiye tanı koyulduğunu belirtirken, Avrupa ülkelerinden 7, Amerika’dan gelen 3 kişide daha koronavirüs tanısı koyulduğunu açıkladı.

Bu açıklamanın ardından İçişleri Bakanlığı harekete geçerek 81 İl Valiliğine ek genelge yollayarak virüs konusunda tedbirlerin alınmasını istedi. Genelge gereğince coronavirüs tedbirleri altında tüm eğlence mekanlarına yasak getirildi.

Salgın nedeniyle gece kulüpleri, bar, pavyon, diskotekler bugün itibariyle geçici süreliğine tüm faaliyetlerini durduracak. İnsanları virüsten koruma ve yayılmasını önlemek amacıyla insanların yakın mesafede bir arada bulundukları “Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri” geçici olarak kapatılacak…