Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 1

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler

Cinsellik erkek ve kadın içinde normal, gerçek hayatta olması gereken bir konudur.  Ne yazık ki ataerkil bir toplumda yaşadığımız için kadınların cinsel hayatları hakkında konuşmaları pek hoş karşılanmaz ancak hep merak edilir. Erkek için ne kadar tabii ve doğal bir ihtiyaç olan cinsellik aynı derece de kadınlar içinde önemlidir.

Konuşulmayan ama hep merak edilen kadınların cinsel hayatlarıyla ilgili bilgileri sizlerle paylaşarak bu tabuyu ortadan kaldıralım.

1- Kadınlar erkekler gibi orgazm sonrasında boşalmaz. Bu durum her kadında farklı görülebilir, cinsel ilişki sırasında kadınların yaşadığı gerginlik ve kasılma sonrası vajina çevresindeki bezler bir tür salgı üretir. Ancak erkekler gibi yoğun bir meni salgılamazlar.

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 2

2- Regl döneminde kadınlar seks yapabilir. Genel olarak bakıldığı adet kanamaları devam ederken seks yapmalarında bir sıkıntı yoktur.  Ancak bu dönemde enfeksiyona açık bir durumda olan kadın aynı zamanda akıntının devam etmesi nedeniyle konsantrasyon sıkıntısı yaşayabilir. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 3

3- Kadınlar için penisin boyu mu işlevi mi önemli? Sürekli tartışılan ancak bir türlü yanıtı bulunamayan bir soru.  Yapılan araştırma sonuçlarına göre araştırmaya katkı da bulunan kadınların %32’si penis kalınlığının, %21’i cinsel birliktelik anında boyutunu, %1’lik kısmı ise hem boyun hemde kalınlığın önemli olduğu hakkında oy vermişlerdir. Uzmanlar kadınların  cinsel ilişki anında yeterli uyarıldığı sürece penis boyunun önemli olmadığını söylüyor. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 4

4- Kadınların orgazm olmalarını kolaylaştıran G noktası vajina girişinin 5 cm derinliğinde bulunur.  

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 5

5- Kadınlarda kendilerine oral seks yapılmasından hoşlanır.  Tabi ki bu durum her kadına göre farklılık gösterebilir ancak çoğu erkeğin oral seksen zevk aldıkları gibi kadınların geneli de bu durumdan oldukça zevk almaktadır. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 6

6- Kadınlarda mastürbasyon yapar. Uzmanlara göre bu durum oldukça sağlıklı ve kişisel keyif anlarından biridir.  Bazı kadınlar uzun süre cinsel ilişkiye girmedikleri gibi mastürbasyon yapmaktan da hoşlanmaz.  Bu durum tamamen kadının cinsellikten aldığı keyfe bağlıdır. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 7

7- Hamilelik döneminde de seks yapılabilir. Hatta bu durum rahat bir doğum için ve kadınların öz güveni için sağlıklı bir durumdur.  Nitekim hamileliğin son üç ayında, çoklu doğumlarda ve düşük riski var iken doktorlar tarafından önerilmez. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 8

8- Kadınlarda cinsel isteksizlik yaşayabilir. Bunun nedenleri farklılık gösterir; toplumsal yargı ve baskılar, cinsel ilişkide acı hissedilmesi, partneri ile arasındaki uyumsuzluk, depresyon olabilir. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 9

9- Kilolu veya şişman olmak seksten alacağı zevki düşürmez.  Cinsellik tamamen hormonlar, partneri ile arasındaki çekim sonucu ortaya çıkar.  İyi bir seks için mükemmel vücut hatlarına sahip olmak gerekmez, iki tarafında birbirini istemesi yeterlidir.

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 10

10- Her kadın boşalma esnasında orgazm olmaz. Boşalma daha çok bedensel bir rahatlamadır, orgazm ise bedensel rahatlamaya ruhun ve fantezilerinde eşlik etmesiyle meydana gelen yüksek hazdır.  Özellikle mastürbasyon yapan kadınlar bu esnada boşalır ancak orgazm olmayabilir. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 11