Hayat Eve Sığar Nedir? 1

Hayat Eve Sığar Nedir?

Sağlık Bakanlığı tarafından özel olarak geliştirilen ve halkın kullanımına açılan Hayat Eve Sığar mobil uygulaması covid-19 virüsü tedbirlerini bir üst seviyeye taşıyor.  Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını 600.000 kişiden fazlasının hayatını kaybetmesine neden oldu.  ABD, İtalya, İspanya, Çin gibi büyük ülkelerde vefat eden kişilerin sayısı büyük rakamlara ulaşırken, ülkemizde de hayatını kaybeden birçok vatandaşımız oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından özel olarak geliştirilen mobil uygulamayla covid-19 virüsüne yakalanan kişilerin takibini kolaylaştırmaya hedefliyor.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan Hayat Eve Sığar uygulaması  Google Play Store ve  iOS App Store’da yayınlanmaya başlandı.

Hayat Eve Sığar Nedir? 2

Hayat Eve Sığar uygulamasını ücretsiz olarak telefonlarınıza indirdiğinizde öncelikle cep numaramızı girerek bir doğrulama kodu alıyorsunuz.  Devamında kimlik bilgilerinizi girerek uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamadaki harita sayesinde bulunduğunuz konuma yakın market, eczane, hastane ve toplu taşıma hizmetlerinin konumlarını öğrenebiliyorsunuz.

Hayat Eve Sığar Nedir? 3

Hayat Eve Sığar uygulamasının en belirgin özelliği ise bulunduğunuz bölge enfekte kişilerin konumlarını, riskli bölgeleri ve size yakın çevrelerde izolasyon uygulanan bölgeleri görebiliyorsunuz. Ayrıca aile bölümüne merak ettiğiniz kişileri ekleyerek telefonlarına uygulamayı indirmeleri halinde mevcut konumlarını kontrol edebiliyorsunuz.

Ülkemizde koronavirüs vakalarının güncel bilgilerini, vefat edenlerin sayısı, toplam vaka sayısını ve yapılan test sayılarını mobil uygulamada anlık olarak takip edebiliyorsunuz.

Hayat Eve Sığar Uygulamasını indirmek için aşağıdaki linklere tıklabilirsiniz:

Hayat Eve Sığar – Android

Hayat Eve Sığar – iOS