Kategori arşivi: Kadınca Moda

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 2

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler

Cinsellik erkek ve kadın içinde normal, gerçek hayatta olması gereken bir konudur.  Ne yazık ki ataerkil bir toplumda yaşadığımız için kadınların cinsel hayatları hakkında konuşmaları pek hoş karşılanmaz ancak hep merak edilir. Erkek için ne kadar tabii ve doğal bir ihtiyaç olan cinsellik aynı derece de kadınlar içinde önemlidir.

Konuşulmayan ama hep merak edilen kadınların cinsel hayatlarıyla ilgili bilgileri sizlerle paylaşarak bu tabuyu ortadan kaldıralım.

1- Kadınlar erkekler gibi orgazm sonrasında boşalmaz. Bu durum her kadında farklı görülebilir, cinsel ilişki sırasında kadınların yaşadığı gerginlik ve kasılma sonrası vajina çevresindeki bezler bir tür salgı üretir. Ancak erkekler gibi yoğun bir meni salgılamazlar.

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 3

2- Regl döneminde kadınlar seks yapabilir. Genel olarak bakıldığı adet kanamaları devam ederken seks yapmalarında bir sıkıntı yoktur.  Ancak bu dönemde enfeksiyona açık bir durumda olan kadın aynı zamanda akıntının devam etmesi nedeniyle konsantrasyon sıkıntısı yaşayabilir. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 4

3- Kadınlar için penisin boyu mu işlevi mi önemli? Sürekli tartışılan ancak bir türlü yanıtı bulunamayan bir soru.  Yapılan araştırma sonuçlarına göre araştırmaya katkı da bulunan kadınların %32’si penis kalınlığının, %21’i cinsel birliktelik anında boyutunu, %1’lik kısmı ise hem boyun hemde kalınlığın önemli olduğu hakkında oy vermişlerdir. Uzmanlar kadınların  cinsel ilişki anında yeterli uyarıldığı sürece penis boyunun önemli olmadığını söylüyor. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 5

4- Kadınların orgazm olmalarını kolaylaştıran G noktası vajina girişinin 5 cm derinliğinde bulunur.  

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 6

5- Kadınlarda kendilerine oral seks yapılmasından hoşlanır.  Tabi ki bu durum her kadına göre farklılık gösterebilir ancak çoğu erkeğin oral seksen zevk aldıkları gibi kadınların geneli de bu durumdan oldukça zevk almaktadır. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 7

6- Kadınlarda mastürbasyon yapar. Uzmanlara göre bu durum oldukça sağlıklı ve kişisel keyif anlarından biridir.  Bazı kadınlar uzun süre cinsel ilişkiye girmedikleri gibi mastürbasyon yapmaktan da hoşlanmaz.  Bu durum tamamen kadının cinsellikten aldığı keyfe bağlıdır. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 8

7- Hamilelik döneminde de seks yapılabilir. Hatta bu durum rahat bir doğum için ve kadınların öz güveni için sağlıklı bir durumdur.  Nitekim hamileliğin son üç ayında, çoklu doğumlarda ve düşük riski var iken doktorlar tarafından önerilmez. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 9

8- Kadınlarda cinsel isteksizlik yaşayabilir. Bunun nedenleri farklılık gösterir; toplumsal yargı ve baskılar, cinsel ilişkide acı hissedilmesi, partneri ile arasındaki uyumsuzluk, depresyon olabilir. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 10

9- Kilolu veya şişman olmak seksten alacağı zevki düşürmez.  Cinsellik tamamen hormonlar, partneri ile arasındaki çekim sonucu ortaya çıkar.  İyi bir seks için mükemmel vücut hatlarına sahip olmak gerekmez, iki tarafında birbirini istemesi yeterlidir.

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 11

10- Her kadın boşalma esnasında orgazm olmaz. Boşalma daha çok bedensel bir rahatlamadır, orgazm ise bedensel rahatlamaya ruhun ve fantezilerinde eşlik etmesiyle meydana gelen yüksek hazdır.  Özellikle mastürbasyon yapan kadınlar bu esnada boşalır ancak orgazm olmayabilir. 

Kadınların Merak Edilen Cinsel Hayatları Hakkında Bilgiler 12

Çin Astrolojisine göre vücudumuzdaki benler kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor! 13

Çin Astrolojisine göre vücudumuzdaki benler kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor!

Vücudumuzda bulunan benlerin kişiliğimiz hakkında aydınlatıcı bilgiler veriyor.  Çin astrolojisine göre vücudumuzda özel konumlanan benlerin bir anlamı ve hikayesi var. Kişiliğimiz, hayatımız ve geleceğimiz ve sağlığımız hakkında bilgi veren benlerin anlamlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Alın Bölgesi

Çin Astrolojisine göre vücudumuzdaki benler kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor! 14

Alnın sağ ve sol tarafında yer alan benler kişinin odaklanmada, peşine düştüğü bir işi sonuna kadar zorladığı ve yüksek bir enerjiye sahip olduğunu gösteriyor.  Alnın tam ortasında yer alan ben, otoriter sahibi insanlarla geçinemediği, iletişimde sorun yaşadığı anlamına geliyor.

Kaş Bölgesi

Çin Astrolojisine göre vücudumuzdaki benler kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor! 15

Kaşın üstünde bulunan ben çok nadir görülse de o kişinin hayatında sürekli bir para akışının olacağını söylerken, kaşın içinde kaybolan ben ise daha gizli bir anlam taşıyor. Özellikle ben kaşın altındaysa o kişinin hayatı boyunca zenginlik ve ferah içinde yaşayacağı düşünülüyor.

Göz Çevresi

Çin Astrolojisine göre vücudumuzdaki benler kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor! 16

Göz kapağınızın üstünde ben var ise bu aile hayatında başarısız olduğunuz, maddi açıdan sürekli bbir kaybetme yaşadığınızı gösteriyor.  Gözünüzün altında yer alan ben, kişinin aşırı duygusal bir yapıda olduğunu açık ediyor.

Yanak bölgesi

Çin Astrolojisine göre vücudumuzdaki benler kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor! 17

Yanak bölgesinde yer alan benler yalnızlığı sembolize eder.  Bu kişiler aile hayatından uzak, yerleşik bir düzene ait olamayan bir kişiliğe sahip olduğunuzu anlatır.  Yanağınız da bulunan ben güldüğünüzde ortadan kayboluyorsa, sakar ve kazalara meyilli bir kişiliğiniz var.

Burun

Çin Astrolojisine göre vücudumuzdaki benler kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor! 18

Burnunuzun üstünde ben var ise çok dikkatli olmalısınız, Çin astrolojisine göre bu kişiler hayatlarınızda oldukça kararsız ve dengesiz bir tutum sergiler ilişkilerinde başarılı değildir. Burun köprüsünde yer alan ben kişinin enerji akışını simgeler, bu kişiler çalışkandır ancak hayatlarında bir sıkışma dönemi yaşayabilirler. Ben burun yanında yer alıyorsa bu kişinin para konusunda uzman biri olduğunu, maddi durumunu iyi idare edebildiğini gösteriyor.

Dudak

Çin Astrolojisine göre vücudumuzdaki benler kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor! 19

Dudağınız üst kısmında yer alan benler iyi ve lezzetli yemeklerden hoşlandığınızı, hayatın güzel kısımlarını görmekten zevk aldığınızı ve odaklandığınızı gösteriyor.  Dudağın altında yer ben çocuklarınızın ileri ki dönemlerde oldukça başarılı bir hayat süreceklerini müjdeliyor.

Çene

Çin Astrolojisine göre vücudumuzdaki benler kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor! 20

Sürekli bir hareket halinde olan çene de bulunan ben, sizin yeni yerler görmeyi sevdiğiniz ve çok enerjik biri olduğunuzu gösterir.  Ayrıca inatçı, kararlı ve azimli birisiniz.

Kulak

Çinlilere göre kulaklar kişinin karakteri hakkında bilgi verir. Kulak memesinde yer alan ben itibar kazanmış, iyi bir kişi olduğunuzu açık eder. kulağınızın içinde ben varsa uzun bir ömür süreceğinizi müjdeliyor. Kulağın üstünde yer alan ben çok zeki birisiniz anlamına gelirken, iki kulağınızda bulunan ben hayatınızda iyi bir noktaya gelerek hayal ettiğiniz nüfuza sahip olacağınızı simgeler.

BOYUN

Çin Astrolojisine göre vücudumuzdaki benler kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor! 21

Gövde ve başı birbirine bağlayan boyun, ruhunuzu ve fiziğinizi de birbirine bağlar.  Çin astrolojisine göre boyunda bulanan benler enerji akımının engellendiğini düşünür. Bu da o kişinin hayal kırıklığıyla boğuşacağını, ailesi tarafından kabul edilmeyen şiddetli ve çılgın bir karakteri olduğunu ele verir.

Günümüz ilişkilerinin süresi 17 ay, sebebi ise Sosyal Medya! 22

Günümüz ilişkilerinin süresi 17 ay, sebebi ise Sosyal Medya!

Yeni yapılan bir ankete göre günümüz ilişkilerinin ortalama 17 ay sürdüğü ortaya çıktı. İlişkilerin ömrünün bu kadar sıra süreli olmasının nedeni olarak da sosyal medya gösterildi.  Facebook, İnstagram, Twitter, Snapchat vb. sosyal medya mecraları ilişkilerin ömrünü kısaltıyor.

Anket sonucunda çıkan verilere göre sosyal medyanın ilişkiler üzerinde baskı kurduğu ve parçalanmasına neden olduğu ortaya çıkmış durumda. Partnerler birbirlerinin telefonlarını karıştırarak, sosyal medya hesaplarını kontrol ederek birbirlerine olan güveni sürekli incitiyorlar.

Şüphe ve kızgınlığı arttıran güvensizlik ilişkinin yara almasına sebep olurken, birbirlerinden soğumalarına neden oluyor. Ankete göre her 10 kişiden biri ilişki yaşamasına rağmen tanışma sitelerinde dolaştığını yakaladığını belirtiyor.

Çiftler daha çok sosyal medyada başka kişilerle yazışma, fotoğraf beğenme gibi etkenler dolayısıyla birbirlerinden ayrılıyorlar. Genç çiftlerin daha çok sosyal medya nedeniyle ayrıldıkları belirtilirken, olgun çiftler de oranın daha az olduğunu söyleniyor…

 

Libidonuzu Yükseltecek Yiyecekler 23

Libidonuzu Yükseltecek Yiyecekler

Günlük yaşam ve ilişkilerdeki mutluluğu cinsel hayatında etkilediğini duymuş muydunuz? Cinsel yaşamı tehdit eden faktörlerden birisi ise libidonun düşüklüğüdür.  Partnerinizle aranızdaki çekimin düştüğünü hissediyorsanız, libidonuz da artış yaşanmasını sağlayacak bu yiyecekleri mutlaka tüketmeyi deneyin!

Muz

Libidonuzu Yükseltecek Yiyecekler 24

İçerisinde B vitamini barındıran muz, karbonhidratları enerjiye çevirir.  Aynı zamanda testosteron hormonunun üretimini arttırdığı düşünülen bu besin, yatakta daha dayanıklı olmanızı sağlayacak.

İstiridye

Libidonuzu Yükseltecek Yiyecekler 25

 

 

Yüksek oranda çinko barındıran istiridyeyi Eski Romalılar tahrik gücünü arttırdığı için çok sık tüketirlerdi.  Yapılan araştırmalara göre istiridye, deniz tarağı, midye gibi deniz ürünlerinin cinsel hormonlarını yükselten iki amino asite sahip olduğunu açıkladı.

Keten Tohumu

Libidonuzu Yükseltecek Yiyecekler 26

Omega asiti içeren bu mucizevi tohumların cinsel güdüleri arttırdığı gözlemlenmiş. Bir yemek kaşığı yendiği taktirde testosteron hormonu üretimini arttırdığı, cinsel hormonların yapı taşları olan yağ asitlerini barındırdığı biliniyor.

Zencefil

Libidonuzu Yükseltecek Yiyecekler 27

Asya mutfağının biriciği olan zencefil köklerinin dolaşım sistemini etkilediği ve genital organlardaki kanın pompalanma hızını arttırdığı iddia edilmektedir.  Taze zencefil kan basıncını yükseltirken genital bölgedeki dokuları sertleştirerek hassaslığın artmasını sağlar.

Bitter Çikolata

Libidonuzu Yükseltecek Yiyecekler 28

Endorfini tetikleyen bitter çikolata, vücuttaki kafeini tetikleyerek duygularınızın uyanmasına neden oluyor.  İtalya’ya da yapılan bir araştırmada her gün bitter çikolata tüketen kadınların tatminkar bir cinsel hayat yaşadıkları ortaya çıkmıştır.

Bal

Libidonuzu Yükseltecek Yiyecekler 29

B vitamini yönünden zengin olan bu besin testosteron üretimi için faydalı olduğu kadar östrojeni kullanarak kan akışının hızını arttırır.  Enerji vermesinin yanı sıra tahrik gücünü de yükseltiği araştırmalarda kanıtlanmıştır…

 

Senagalli Siyah Hannah Montana 30

Senagalli Siyah Hannah Montana

Afrika’nın kavurucu sıcaklarından, bonkör yeşilliklerinden gelme bir güzellikle tanışın.  Senagalli Lolita Maukey, bitter çikolatayı andıran güzelliğiyle tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor.  Esmer Barbie’yi anımsatan Afrika kökenli siyahi model, yemyeşil gözleri, belirgin elmacık kemikleri ve pürüzsüz teniyle görenlerin bir kez daha dönüp bakmasına neden oluyor.

İnstagram hesabını aktif olarak kullanan Lolita Maukey’in 500 bin üzerinde takipçisi bulunurken, kendisini Siyah Hannah Montana olarak tanıtıyor.  Nil yeşili gözleri, siyah teniyle güzelliğin başka bir tanımı olduğunu kanıtlıyor.  Hesabından yaptığı paylaşımlarla kadınlara kendisini sevmeyi öğütleyen siyahi model, güzelliğin kalıplara sıkışmış ruhunu dışarı çıkartmayı hedefliyor.

Senagalli Siyah Hannah Montana 31

Kendisini takip eden genç kızlara bir paylaşımın şöyle seslenen model, en çok kendilerini sevmeleri gerektiğini anlatıyor.

Sevgili liseli takipçilerim, kız kardeşlerim, üzülmenizi ya da vakit kaybetmenizi istemiyorum. Erkekleri bu kadar umursamayın. Daha yaşınız çok küçük. Buna değmezler ve onlar sadece aptal bir basketbol video oyununu umursar.
Hele ki onlara güzle gözükmek için ekstra çaba harcamayın, kendiniz için giyinin, süslenin. Saçlarınızın veya makyajınızın onları nasıl memnun edeceğinden endişe ederek zaman harcamayın. Ve ben tüm bu hatalara düştüm, olduğum kişiden sapmama neden oldu. Okul notlarınıza odaklanın ve mezun olun…

25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü 32

25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü

25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü, 1999’da kadına yönelik şiddetin önüne geçme ve toplumu bilinçlendirerek farkındalık yaratmak amacıyla BM Genel Kurulu kararıyla ilan edilmiştir.  International Day for the Elimination of Violence against Women, Birleşik Milletler tarafından tanınırken, ülkemizde de dahil tüm dünya üzerinde kadına ve çocuğa yapılan şiddete uğruyor. Psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalan kadınlarımız, korku dolu anlar yaşamayı sürdürüyor.

Evde, iş yerinde, sokakta tacize ve tecavüze maruz kalan kadınlar haklarını aramaktan çekiniyor. Toplumda bilinç uyandırmak adına kadınların haklarını savunması için sosyal medya da bir çok kampanya başlatıldı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan resmi sosyal medya hesabından 25 kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“Kadına yönelik şiddet, insanlığa karşı işlenen en büyük suçlardan biridir. Kadına yönelik şiddete, istismara, tacize ve ayrımcılığa karşı mücadeleye devam edecek, inşallah bu ayıbı el birliğiyle ülkemizden tamamen sileceğiz”

 

Eski Playboy modeli Cumhurbaşkanı adayı oldu, Vaatleri pes dedirtti! 33

Eski Playboy modeli Cumhurbaşkanı adayı oldu, Vaatleri pes dedirtti!

Hırvatistan’da önümüzdeki yıl yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimine adaylığını koyan şok isim, vaatleriyle akıllara durgunluk verdi!

31 yaşında olan eski playboy modeli Ava Karabatic, gelecek yıl yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday olarak katılacağını ilan etti.  Hırvatistan halkına adaylığını duyuran ve destek olanlar teşekkürlerini ileten eski model, şu sözleriyle ülkesi hakkında konuştu.

Eski Playboy modeli Cumhurbaşkanı adayı oldu, Vaatleri pes dedirtti! 34

Cumhurbaşkanlığına aday olmaya karar verdim. Instagram’da bana birçok destek mesajı veren oldu, onlara teşekkür ediyorum. Politika benim ikinci aşkım. Ülkeme ne kadar kötü şeyler olduğunu artık göremiyorum. Gençlerimiz ülkeyi terk ediyor, doğum oranları düşüyor.”

Vaatlerini sırayla açıklayan modelin sıra dışı maddeleri bir çok kişi tarafından hayretle karşılandı. İlk olarak ülkesindeki ihracatı arttırmayı ve ithalatı azaltmayı planladığını söyleyen Karabatic, Hırvatistan’ı Schengen ülkeleri arasına sokmayı hedeflediğini belirtti.

Uyuşturucu kullanımını ve fuhuşu yasallaştıracağını belirtten Karabatic, vaatleriyle ve hedefleriyle kendisinin Cumhurbaşkanlığı için mükemmel tercih olduğunu ifade ediyor.

Eski Playboy modeli Cumhurbaşkanı adayı oldu, Vaatleri pes dedirtti! 35

Esrarın kullanımını tıbbi açıdan iyileştirici yönü olduğunu savunarak kullanımını yasallaştıracağını sözünü verdi.  Ayrıca cinsel ilişki işçilerini güvenli tutmak, haklarını savunmak ve vergi gelirlerini arttırmak için fuhuşu da yasal hale getireceğini açıkladı.

Son vaatiyle tepki çekeceğinin farkında olan Ava Karabatic, 6 haftayı geçen hamileliklerde kürtaja yasaklama getireceğini dile getirdi…

Cinsel Hayatınızı Renklendirecek Sex Fantezileriyle İhtirasınızı Arttırın 36

Cinsel Hayatınızı Renklendirecek Sex Fantezileriyle İhtirasınızı Arttırın

Cinsel hayatınız bir rutine oturdu ve size eski zevki vermiyor ise yeni şeyler denemenin tam zamanı!

Partnerinizle birlikte heyecanınızı doruklara taşıyacak sex fantezilerine bir şans vermelisiniz.  Yapılan araştırmalara göre iyi bir seks hayatı ilişkilerin daha sağlıklı ve uzun sürmesine yardımcı oluyor.  Cinsel yaşantınızı renklendirecek sex fantezilerini sizler için listeledik; bakalım hangisi size ve partnerinize uygun?

1-  Sekreter- Patron fantezisi

Cinsel Hayatınızı Renklendirecek Sex Fantezileriyle İhtirasınızı Arttırın 37

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki çalışan erkeklerin %61’i ile çalışan kadınların %56’si iş yerinde geçen fanteziler hayal ediyor.  Denemede fayda var diye düşünüyoruz, bir hayal edin partneriniz takım elbisesi ve otururken iş arkadaşı rolüyle en seksi kıyafetlerinizi giyin.  Eşiniz o an için bir iş arkadaşınız olacak ve onu baştan çıkarmak ise sizin yeni göreviniz.

2- Grinin tonu tarzıyla esaret

Cinsel Hayatınızı Renklendirecek Sex Fantezileriyle İhtirasınızı Arttırın 38

Grinin elli tonunun kitaplarının ve filminin çok sevilmesinin bir sebebi var.  UCLA’da yapılan araştırmalara göre kadınların 64’ü edilgen ve tutkulu bir seksin hayallerini kuruyor.  Yatak odasında tüm kontrolleri elinize alarak partnerinize gücün kimde olduğunu en seksi şekilde göstermeye hazır olun.

3- Teşhircilik fantezisi

Cinsel Hayatınızı Renklendirecek Sex Fantezileriyle İhtirasınızı Arttırın 39

Brett Kahr’ın araştırma verilerine göre insanların %19’u seks yaparken başka insanlardan tarafından izlenilmek istiyor.  Başlangıç olarak biraz abartılı olabilir ancak teşhirciliği biraz abartarak pencereler açık halde, yada balkonda sevişmeye ne dersiniz? Heyecanınızın ikiye katlanacağından eminiz.

4- Dokunmak yasak, mastürbasyon serbest

Cinsel Hayatınızı Renklendirecek Sex Fantezileriyle İhtirasınızı Arttırın 40

Eveti libidonuzun en yüksek olduğu bir anda partnerinizin karşısına geçip kendinize dokunmaya  başlayın.  Hem kendinizi hemde onu tahrik etmeye başladığınızda birbirinize dokunmak yasak.  Eşiniz de size katılmaya başladığında, gözlerinin içine bakarak en çok dokunmak istediği yerlere dokunun.

5- Yabancı fantezisi

Cinsel Hayatınızı Renklendirecek Sex Fantezileriyle İhtirasınızı Arttırın 41

İki yabancı gibi rol yapmak hem yeni bir şey hem de oldukça seksi.  İlk kez tanışıyormuş gibi flört edin, kışkırtın ve kendinizi bir anda yatak odasında bulun.  Dışarıda tanıştığınız bir yabancıyla bir anda yakınlaşıp eve davet etmek sizce de kulağa çılgınca ve tahrik edici gelmiyor mu?

6-  Açık hava da seks başkadır

Cinsel Hayatınızı Renklendirecek Sex Fantezileriyle İhtirasınızı Arttırın 42

Kafanızın üstünde gökyüzü bulunurken, telaş ve heyecan içinde sevişmek ilişkinize farklı bir renk katacak.  Yakalanma korkusunu en aza indirgeyerek kumsalda, ormanda, havuz da partnerinizle oldukça hoş anlar geçirebilirsiniz.

7- Seks oyuncaklarını deneyin

Cinsel Hayatınızı Renklendirecek Sex Fantezileriyle İhtirasınızı Arttırın 43

Kadınlar yatak odasında yeni şeyler denemekten korkmuyor, kelepçeler ve gözlerini bağlanması onları daha çok tetikliyor.  Yapılan anketlere göre kadınların %76’sı yatak odasında birlikte olduğu erkeklerle birlikte seks oyuncaklarını denemek istiyor.  Vibratör, kelepçe ve daha bir çok sex oyuncağı eşinizle size harika vakitler geçirmenize neden olabilir.

 

Eşinizin telefonunu kurcalamak kıskançlıktan kaynaklanmıyor olabilir! 44

Eşinizin telefonunu kurcalamak kıskançlıktan kaynaklanmıyor olabilir!

Yapılan bir araştırma kadın ve erkek ilişkilerinin temelini baz alarak ilişkilerin sorunlarını yeniden gözler önüne seriyor.  Yapılan araştırmaya göre kadınların %34’ü, erkeklerin %62’si eşlerinin telefonunu gizlice karıştırıyor.  Partnerlerinin telefonlarını karıştıran eşlerin merakları sadece kıskançlığa dayanmıyor.  Telefon karıştırmanın altında yatan bir çok psikolojik neden olduğu düşünülüyor.

Uzmanlara göre bu tutum farklı anlamlara gelebiliyor, eşinin telefonunu kurcalayan kişilerde yatan psikolojik nedenlerden bazıları ise şöyle sıralanabiliyor.

Öz güveninin düşük olması

Eşinizin telefonunu kurcalamak kıskançlıktan kaynaklanmıyor olabilir! 45

Uzun ve istikrarlı bir ilişkiye sahip olsalar bile bazı kişiler eşlerinin telefonundaki mesajları, Dm’leri, e-postaları okuma dürtüsü hissediyor.   Bunun nedeni kişinin öz güven sorunları olabilirken, kişiler eşlerinin daha iyisini hak ettiğine ve bu nedenle başka birine çekilebileceği endişesi duyuyor  olabilirler.

İlişkiden emin olamamak

Eşinizin telefonunu kurcalamak kıskançlıktan kaynaklanmıyor olabilir! 46

Eşlerin birbirine karşı sorunuz bir şekilde güvenmesi ilişkinin en genel kurallarından biridir.  Kişisel alana saygı, birbirlerinin mahremiyetine gösterilen olumlu tutum sağlıklı bir ilişkiye her zaman ayakta tutmaktadır.  Ancak eşlerden birisi merakını bir türlü kontrol altında tutamıyor, bu dürtünün üstesinden gelemiyor ise ilişki konusunda henüz emin olmadığı anlaşılmaktadır. Doğru kişi olduğundan henüz emin olamama merakını tetikliyor olabilir.

Aldatmayı düşünüyor olabilir

Eşinizin telefonunu kurcalamak kıskançlıktan kaynaklanmıyor olabilir! 47

Sağlıksız bir şekilde kişisel alanınıza müdahale eden partneriniz, sizin hakkınızda uygunsuz bir şey arıyor ve bunun olduğundan şüpheleniyor olabilir. Kendini haklı çıkarmak için uygunsuz şeyler arama dürtüsü hissedebilir.  Aldatma eylemini gerçekleştiriyor ise aynı durumu sizin yapacağınızdan da şüphe duyabilir.

Güven problemi yaşıyor olabilir

Eşinizin telefonunu kurcalamak kıskançlıktan kaynaklanmıyor olabilir! 48

Partneriniz her söylediğiniz ve yaptığınızda bir yalan arıyor ise henüz atlatamadığı güven sorunları var demektir.  Geçmişte söylediği yalanlar veya yaşadığı kötü tecrübeler şu an için duyarlı olmasına sebebiyet verebilir.  Geçmişte yaşadığı aldatılmanın acısını üzerinden atamadığı için sizin her sözünüzde bir art niyet aramaya meyillidir.  Eşinizle bu konu hakkında konuşmalı belki de destek almasını sağlamalısınız.