Kategori arşivi: Aşk & Cinsellik

seks pozisyonları

Seks pozisyonları, cinsel ilişki sırasında partnerlerin farklı vücut pozisyonlarını kullanarak cinsel zevk ve tatmin elde etmeyi amaçlayan duruşlardır. Her çiftin tercihleri ve fiziksel yetenekleri farklı olduğundan, çeşitli seks pozisyonları mevcuttur. Bazı yaygın seks pozisyonları şunlardır:

 1. Misyoner Pozisyonu: Kadının sırt üstü yatması ve erkeğin üstte olması şeklinde gerçekleşen temel bir pozisyondur.
 2. Köpek Stili Pozisyonu: Kadının elleri ve dizleri üzerinde durarak, erkeğin arkadan ilişkiye girdiği bir pozisyondur.
 3. Kadın Üstte Pozisyonu: Kadının erkeğin üstüne çıkarak kontrolü ele aldığı bir pozisyondur.
 4. Yatakta Yana Yatma Pozisyonu: Partnerlerin yan yana yatarak, bacaklarını birbirine dolayarak cinsel ilişkiye girdiği bir pozisyondur.
 5. Kaşık Pozisyonu: Partnerlerin yan yana yatarken, erkeğin arkadan kadına temas ettiği bir pozisyondur.
 6. Ağızdan İlişki (Oral Seks): Cinsel organın ağız yoluyla uyaranıp tatmin edilmesi şeklinde gerçekleşen bir cinsel aktivitedir.
 7. 69 Pozisyonu: Partnerlerin birbirlerinin cinsel organlarını aynı anda oral olarak uyarması şeklinde gerçekleşen bir pozisyondur.

Bu sadece birkaç örnek olup, seks pozisyonları sayısız çeşitte olabilir. Partnerlerin rahatlığı, fiziksel uyum ve iletişim önemlidir. Her çift kendi tercihlerine ve zevklerine göre pozisyonları deneyerek en uygun olanını bulabilir. Önemli olan, karşılıklı rızaya dayanan, zevk ve tatmin sağlayan bir deneyim yaşamaktır.

Doğum kontrol hapı nedir

Doğum kontrol hapı, kadınların hamileliği önlemek için kullandığı hormonal bir doğum kontrol yöntemidir. Bu haplar, kadın vücuduna düzenli olarak hormonlar salgılayarak doğal döngüyü etkiler. Genellikle östrojen ve progesteron hormonlarını içeren bir kombinasyon hapı veya sadece progesteron içeren bir mini hap olarak mevcuttur.

Doğum kontrol haplarının çalışma prensibi, yumurtlamayı engellemek, servikal mukusu kalınlaştırmak ve rahim iç tabakasının oluşumunu zorlaştırmaktır. Bu etkiler hamileliği önlemek için kullanılan etkili bir yöntemdir. Ancak doğum kontrol haplarının etkinliği, düzenli kullanıma ve talimatlara uygunlukla bağlantılıdır.

Doğum kontrol haplarının birçok avantajı vardır, bunlar arasında hamileliği etkili bir şekilde önleme, adet düzenini düzenleme, adet ağrısını azaltma, akne kontrolü sağlama gibi faktörler bulunur. Ancak herkes için uygun olmayabilir ve yan etkileri veya sağlık riskleri olabilir. Doğum kontrol hapı kullanmak isteyenlerin doktorlarıyla konuşmaları ve uygun bir yöntem seçmeleri önerilir.

Mesaj Yazarak Nasıl Flört Edilir, Mesajla Flörtün İncelikleri 1

Mesaj Yazarak Nasıl Flört Edilir, Mesajla Flörtün İncelikleri

Bir kadın yada bir erkekle en iyi tanışma yöntemlerinden biri onunla yazışmaktır.  Sosyal medyanın hayatımızdaki kalıcı yerini yeniliklerini düşünecek olursak, günümüz ilişkileri de bu özel platformlarda başlıyor. Kadın ve erkek ilişkilerinin ilk başlangıç seviyesi hepinizin bildiği üzere flörtleşmektir. Mesajlaşmanın ana pratiği tanışmak, iletişim kurmak ve ilgi çekmektir.

İlişkinin devam edip etmeyeceğini, hatta birbirinize karşı uyumlu bir çift olup olmayacağınızı belirleyen bu yazışmalar oldukça önemli bir yer tutuyor.  Mesaj yazarak nasıl flört edilir, mesajla flörtün inceliklerini öğrenmek istiyorsanız sizlere madde madde mesajlaşmanın sanatını açıklayacağız.

1- Kısaltmalardan uzak durarak karşı taraf için özen gösterdiğinizi belli edin.
2- Sohbet başlayacak bir konu da ilk mesajı sen yaz.
3- Onun ilgisini çekecek bir iltifatta bulunarak yakınlık duyduğunu ispatla.
4- Gece atılan mesajlar daha samimidir tabi ki karşı taraf uyumuyor ise.
5- Mesaj atarken kendin olmaya çalış, başka biriymiş gibi davranma.
6- Şaka içerikli bir mesaj attığında cümlenin sonuna mutlaka gülen yüz emojisi koy.
7- Çok uzun cümlelerden kaçın ama tek kelimelerle de cevap verme
8- Eğlenceli, alaycı cümleler kurabilirsin.
9- Geç cevap vermekten kaçın .
10- Günün farklı saatlerinde mesaj atarak onu düşündüğünü göster.
11- Erotik konuşmalar ilgilini çekebilir ancak sohbetin başlangıcında karşı taraf hoş karşılamayabilir bir süre beklemelisin.
12- Mesajlarında argo kelimelere yer verme.
BDSM Dünyasının Bilinmeyen Yönleri Tüm Merak Edilenler 2

BDSM Dünyasının Bilinmeyen Yönleri Tüm Merak Edilenler

Sık sık karşımıza filmlerde, dizilerde ve kitaplarda çıkan BDSM kavramı, son yıllarda en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri. 90’lı yıllardan bu yana hayatımıza dahil olan BDSM bir cinsel tercih olmakla birlikte bir yaşam tarzıdır.  Grinin Elli Tonu ve 365 Gün filmlerinin büyük ses getirmesiyle birçok kişinin merak ettiği BDSM nedir, bdsm nasıl yapılır hakkındaki sorularınızı yanıtlamak istiyoruz.

Bdsm açılımı nedir sorusunu ilk olarak ele alacak olursak, 4 farklı kelimenin bir araya gelmesiyle ortaya çıkmıştır.  Bondage (bağlama), Discipline (disiplin-hakimiyet), Submission (boyun eğme-teslimiyet) ve Mazoşizm. Rızaya bağlı olarak fiziksel gücün ve baskının kullanıldığı bu cinsel fantezi de tarafların biri baskınken diğeri teslim olan ve boyun eğendir. Duygusal uyarımın sağlandığı bu fantezi türü bir nevi köle efendi ilişkisidir.

Ön yargıyla yaklaşmadan önce belirtmeliyiz ki bu fantezi türü tamamen çiftlerin onayıyla gerçekleşir ve hazza odaklıdır.  Taraflar arasındaki ilişki efendi ve köle boyutunda bir yaşam tarzına dönüşürken, buradaki amaç diğerine sadece acı  vererek onu incitmek değildir. BDSM içerisinde birçok çeşitlilik ve deneyim saklıdır. BDSM nasıl yapılır sorusuna geçecek olursak, öncelikle partnerlerin bu konu hakkında yeterince bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Partnerlerin bu heyecanı ve cinsel fanteziyi denemeden önce aralarındaki rolü belirlemeleri ve kuralları oluşturmaları gerekir. BDSM denenmeden önce sınırların çizilmesi ve güvenli kelimenin oluşturulması önemlidir.  İlişki esnasında oyun başladığında bu güvenli kelime sizi koruduğu gibi rahatsız olduğunuz anda oyunun bitmesini sağlar.  Bdsm ilişkisi normal ilişkilerden farklıdır öncelikle bunu anlamakta fayda vardır.  Bu ilişki de tüm duyuları tatmin etmek yanı sıra hükmetme, boyun eğme, itaat, acı çekme, acı çektirme, bağlama acıdan keyif alma gibi kavram bulunur.

Bdsm ciddiyet gerektiren bir fantezi türüdür, partnerler rollerine girdiklerinde tamamıyla kendilerini bu role kaptırmalıdır. Partnerler kendilerini rollere adapte etmek için cinsel oyuncaklar, kostümler ve mekanlardan yararlanabilir.  Bu yaşam tarzı sizi etkiliyor ve denemek istiyorsanız öncelikle BDSM hakkında bilgi edinmeli ve ne kadar kararlı olduğunuzu ölçmelisiniz…

Penis Kırılması Nedir? 3

Penis Kırılması Nedir?

Penis kırılır mı, penis kırılması nedir soruları çokça merak edilen ancak alenen sorulamayan cinsellikle alakalı sorulardan birkaç tanesidir. Tıbbi adı penis fraktürütür, dokusu itibariyle kırılmayan penis dokusu yırtılmaktadır. Penis kırılması olarak bilinen bu durum meydana geldiğinde acil müdahale gerekmektedir. İhmal edilmemesi gereken can sıkıcı bir durumdur.  Penis kırılması halinde organ şişerek cilt altında kanın birikmesine neden olmaktadır.

Cinsel ilişki esnasında penisin zorlanması halinde sertleşmeyi sağlayan tunica albuginea kılıfının yırtılması sonucu ortaya çıkar. Ereksiyon halindeki penise baskı yapılması, ilişki anında yanlış hareketlerde bulunulması ve mastürbasyon yaparken kontrolsüz hareketlerde bulunulması penisin zarar görmesine neden olabilir.

Penis kırılması tedavi edilmediği müddetçe kalıcı hasarların oluşmasına neden olabilir. Acil müdahale edilmediği sürece peniste şekil bozuklukları ve ereksiyon problemlerinin yaşanmasına neden olabilir. Cinsel ilişki esnasında kadınların üstte olduğu pozisyonlar ve penisin tam olarak sertleşmemesi penisin kırılmasına neden olabilir.

Çok yaygın bir durum olmadığı gibi farklı belirtiler gösterebilmektedir.  Penisten ses gelmesi, şiddetli ağrı ve acı, morarma, deri altında kan birikmesi, şişlik, ereksiyon halinin anında sonlanması genel olarak görülen belirtilerdir. Penis kırılması cerrahi müdahale ile tedavi edilebilmektedir, hastanın 1 ile 3 gün hastanede yatması gerekebilmektedir…

İdeal Penis Boyu Ne Kadardır? 4

İdeal Penis Boyu Ne Kadardır?

Cinsellik konusunda en çok merak edilen ancak açıkça sormaktan çekinilen sorulardan birisi ideal penis boyunun ne kadar olduğudur.  Eski toplum yargıları ve kültürü cinselliğe bir duvar örerken, aynı zamanda erkeğin erkeklik organını da gücünün ve kuvvetinin kaynağı olarak görür.  İktidarı cinselliğe bağdaştıran bu eski tarz düşünce sistemi, cinsel yönden ispata dönüşmüş güç gösterilerine konu olmuştur.

Buradaki asıl amaç sağlıklı bir cinsel hayat olması gerekirken, erkek egemen toplumlarda penis boyu üzerine odaklanılmıştır. Ülkemizde de geçerli olan bu durum, bir çok erkeğin açıkça soramadığı ama aklını sürekli kurcalayan bir bilmece halini almış durumda.

Erkeklik organı olan penis kemiksiz bir organdır, sağa veya sola doğru eğrilik gösterebilir.  Bakıldığında evet penis boyu önemlidir ancak cinsel yaşantıdaki mutluluk için tek kriter değildir.  Asdamlığın, gücün, erkekliğin göstergesi olarak penis boyu düşünülemez.

Mutlaka şu sözü duymuşsunuzdur ‘Boyu değil işlevi önemli’.  Cinsel haz, doyum ve üreme açısından penisin boyu önemli değildir.  Üreme amaçlı bakacak olursak erkekteki spermlerin kadının üreme organı vajinanın içine ulaşabilmesi adına 8 cm yeterlidir. Cinsel haz ve doyum açısından bakacak olursak kadının vajinasını oluşturan giriş kısmı, G noktası ve klitorisin uyarılması için 3 cm yeterlidir.  Çünkü kadının üreme organı olan vajinada cinsel uyarın noktaları 3 cm’lik alanda daha yoğundur.

Erkek bebeklerin doğumunda 2, 2.5 cm olan penis, ergenlik öncesinde 6 cm’e ulaşır.  Ergenlik döneminde vücudun gelişip büyümesiyle birlikte penis de büyür.  Ereksiyon halinde 14 cm’e ulaşan penis boyu, 8 ile 18 cm arasında normal boyut olarak kabul edilir.

Büyük penisin kadınlara daha çok zevk verdiği ise tam anlamıyla abartılıdır.  Çoğu kadına acı veren bu durum, vajinada yırtılmalarında meydana gelmesine neden olur. Büyük penislerde ereksiyon sıkıntıları görülebilirken performans sıkıntısı ve erken boşalma sorunları meydana gelir.

Dünya üzerindeki en büyük penisin 33.5 uzunluğunda ve 15 cm çapında olduğunu kayıtlara geçmiştir.  Türk erkeklerinin penis boyu ortalama 14 cm civarındadır.

İlk Cinsel İlişki ve Gerdek Gecesi Hakkında Yanlış Bildiklerimiz 5

İlk Cinsel İlişki ve Gerdek Gecesi Hakkında Yanlış Bildiklerimiz

İnsanların en eski ve temel güdülerinden biri cinselliktir. Geleneksel toplumlarda bir tabu olan cinsellik, evliliğin başlangıcında beraberinde bazı korkuları beraberinde getiriyor. Evliliğin gerçekleştiği ilk cinsel birleşimin yaşanacağı ana gerdek gecesi adı verilirken, ilk deneyimini yaşayacak olan kadın ve erkekler strese girebilirler.

Kulaktan dolma söylentilerle yanlış anlaşılmaların akabinde çiftler gerdek gecesi korkusuna kapılabilirler. Cinsel birleşmeyle özdeşen gerdek gecesi çiftlerin daha öncesinde cinsellik hakkında fazla bilgi sahibi olmamaları halinde keyif alamadıkları sıkıntılı bir duruma dönüşebilir. Gerdek gecesine ait duyulan korku hakkında merak ettiklerinizi sizler için aydınlatmaya çalışacağız.

Özellikle yeni evlenecek olan kadınların en büyük korkularından birine dönüşen gerdek gecesi korkusunu arttıran kulaktan dolma bilgilerdir.

İlk Cinsel İlişki ve Gerdek Gecesi Hakkında Yanlış Bildiklerimiz 6

 • Kadınların ilk cinsel birleşmede sanıldığının aksine canı çok yanmaz. Bir kaç gün oturmada zorlanacağı gibi duyumlar gerçeği yansıtmaz.
 • Kızlık zarı soğan zarı kadar ince yapıdadır ve çok fazla kan gelmez. Kanamanın çok olacağı söylentisi tamamen uydurmadır, sadece bir iki damla kan gelir.
 • Kızlık zarının yırtılması halinde kan gelmemesi bakire olmadığı anlamına gelmez.  Bazı kadınların kızlık zarı esnek yapıdadır yırtılma olmadığı gibi kanda gelmez.
 • Vajinada yırtılma yaşanacağı da bir söylentiden ibaret olup, aslen vajina ve penis birbirine uyumludur.  Esktra bir durum gelişmediği normal ilişkilerde yırtılma gerçekleşmez.

Cinsellik çiftlerin arasındaki özel bağlardan birisidir, fizyolojik olarak bedenleri farklı yaratılmış olmalarına rağmen sakin ve uyumlu olduklarında keyif alacakları bir eylemdir.  Gerdek gecesi öncesinde çiftler bu konu hakkında birbiriyle konuşmalı kendilerini hazırlamalıdır.  Sakin ve rahat olunduğu sürece ilk birleşme korkusunu bertaraf ederek aşk ve tutkuyla iyi bir deneyime imza atabilirler…

Cinsel İlişki Seks Ne Kadar Sürmeli? 7

Cinsel İlişki Seks Ne Kadar Sürmeli?

Cinsel ilişki hakkında en çok merak edilen ancak doğru cevabın kişiden kişiye değiştiği sorulardan biriside seksin ne kadar sürmesi gerektiğidir.  Cinsel ilişkinin ne kadar sürmesi gerektiği dünya çapında en çok araştırılan konulardan birisi. Halk arasındaki inanışa göre seksin süresi ne kadar uzunsa zevkin de o kadar artacağı yönündedir. İngiltereli tanınmış seks uzmanı Jess Wilde, en çok merak edilen seks süresi hakkında şaşırtıcı bir röportaj da bulundu.

Birbirini seven çiftlerin dahi birbirine dürüst olmakta zorlandıkları bir konu olan seks süresinin akılda bıraktığı ikilemler için genellikle uzmanlara başvurulmaktadır.  En tanınmış seks uzmanlarından biri olan Jess Wilde, danışanlarının sıklıkla Seks süresinin ne kadar olduğunu merak ettiklerini açıkladı. Çiftlere 10 yıldır cinsel ilişki konusunda yardımcı olan Wilde, cinsel ilişkinin uzun sürmesinin sanıldığının aksine iyi olmadığını belirtti.

“Her iki taraf için eğlenceli olduğu sürece seksin ne kadar sürmesi gerektiği konusunda kesin kurallar yoktur. “Seks” aslında öpüşmekten bitirmeye karar verdiğiniz ana kadar her şey anlamına gelir. Genellikle doruk noktasına ulaşıldığında (doruğa ulaşılırsa), çoğu insan yaşadıklarını tanımlamak için “seks” kelimesini kullanır. Bu tanıma göre, boşalma genellikle yaklaşık beş buçuk dakikalık penetrasyondan sonra gerçekleşir”

Çiftler arasındaki özel anlardan biri olan cinsel ilişkinin orgazm sonrası sonlanmadığını daha çok karşılıklı olarak doyuma ulaşıldığında sona erdiğini belirtiyor.  Cinsel ilişkinin süresinden çok aradaki iletişimin payının daha büyük olduğunu açıkladı…

Tarihteki İlk Sütyen Ne Zaman ve Nasıl İcat Edildi? 8

Tarihteki İlk Sütyen Ne Zaman ve Nasıl İcat Edildi?

Kadınların vazgeçilmez giysilerinden biri olan sütyenin tarihte ilk kim tarafından bulunduğunu ve kim tarafından kullanıldığını merak ettiğiniz mi hiç? Kadınlar tarafından kullanılan modern sütyenin ilk mucidi Caresse Crosby’dir.  Eski dönemlerden bu yana kadınlar mahrem olarak kabul edilen göğüslerini örtmek, destekleyip kaldırmak için birçok yöntem kullanmışlardır.  Daha güzel ve alımlı görünmek kadınların doğasında her zaman yer almıştır.

Tarihteki İlk Sütyen Ne Zaman ve Nasıl İcat Edildi? 9

Amerikalı bir kadın olan Caresse Crosby’in ilk modern sütyeni icat etmesi ise tamamen ihtiyaçtan kaynaklanan bir zorunluktan ortaya çıkmıştır.  19 yaşında bir debutante balosuna katılmak için hazırlanan Caresse, o dönem kadınların göğüslerini örtmek ve kaldırma amacıyla kullandıkları balina kemiğinden yapılma giyer.  Ancak içinde kendisini çok rahatsız hisseder. Korse rahat hareket etmesini engellerken baloda nasıl daha rahat olurum diye düşündüğü sırada aklına göğüslerini mendil ile örtmek gelir.

Hizmetçisinden iki tane ipek mendil, kordon, biraz kurdele ve iğne iplik isteyerek mendillerini birbirine diker.  Kendi icadı olan ilk modern sütyeni bu sayede ortaya çıkaran Caresse, baloya böylelikle katılır.  Baloya katılan tü kadınların dikkatini çekerek ilgi toplar.  Bu kısımda Caresse bir girişimci olarak düşünerek ilgi gören icadı için ABD’ye başvurarak ilk sütyenin patentini 3 Kasım 1914’de onaylatır.

Bu sayede tarihe ilk sütyen pantentini alan kadın olarak geçerken, Boston’da Fashion From Brassiere Company’i kurar. Nasıl rahat olurum soruna ürettiği icat ile yola çıkan Crasse, tüm dünya kadınları için sütyen üretmeye başlar…

Mutlaka Denemek İsteyeceğiniz Yatak Odası Fantezileri 10

Mutlaka Denemek İsteyeceğiniz Yatak Odası Fantezileri

Cinsel hayatın önemi uzmanlar tarafından da kanıtlanmış durumda.  İnsanın doğasında yer alan cinsel dürtüler, mutlu bir yaşamın kapısını aralarken, partnerlerin birbirine olan uyumunu da artırır.  Yapılan araştırmalara göre cinsel hayatın renklendirilmesi ilişkileri daha heyecanlı hale getirirken, birbirlerine duydukları tutkunun da artmasına yardımcı oluyor.

Yatak odasında kurulan fanteziler erkek ve kadının cinsel yönden doymasıyla birlikte tek düzeliğinde önüne geçiyor.  Seks hayatınızı renklendirmek, farklı boyutlara taşımak için yatak odanızda mutlaka denemeniz gereken fanteziler!

1- Striptiz şovu ile partnerinizi biraz heyecanlandırmaya ne dersiniz? Erkeklerin en sevdiği fantezilerinden birisi olan striptiz, iç gıcıklayan bir müzik eşliğinde dans ederek yapıldığında bundan etkilenmeyecek kadın ve erkek yoktur.

2- Hoş kokulu yağlarla yapacağınız masaj fantezisi bedeninizi rahatlatırken, gevşemiş halde birbirinize dokunmak oldukça hoşunuza gidecek.

3- Domine et veya domine edil; yatak da güç dengesinin olması partnerlerin heyecana kapılmasına neden olur. Emir ve itaat arasındaki güçlü bağı yatak odasına taşımaya ne dersiniz?

4- Seks oyuncakları kullanmaktan çekinmeyin.  Erotik bağlamda sizi farklı boyutlara taşıyacak olan kelepçe, vibratörler, göz bantları ve diğer seks oyuncakları orgazma giden yolda sizi başarıya ulaştıracak. Araştırmalara göre kadınların %89’u seks sırasında bu tarz ekipmanların kullanılmasından oldukça memnun.

5- Öğretmen-öğrenci fantezisi eski ve popüler bir fantezi türü.  Seksi kıyafetlerin, farklı sahne ve numaraların olduğu bu türde ödül ve cezada birlikte olacak…

 

FANTEZİ ÜRÜNLERİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ