Ece Üner'den Koronavirüs fırsatçılarına büyük ayar! 1

Ece Üner’den Koronavirüs fırsatçılarına büyük ayar!

Geçen gün Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamayla birlikte Koronavirüs’ü Türkiye’de yeni bir panik havasına neden oldu. Halk marketlere ve eczanelere koşarak hijyen malzemesi ve yiyecek satın almaya başladı. Bunu fırsat bilen satıcılar hijyen ürünleri, maske olmak üzere temel gıdalara kadar zam yaparak para kazanmaya çalıştı. Ürünlere fahiş oranlarda zam yaparak yarar sağlamaya çalışan fırsatçılara Show TV Ana Haber sunucu Ece Üner’den sert cevap gecikmedi.

Ana Haber programında doğru yöneltme yaparak, dikkat çekici açıklamalarıyla tanınan Ece Üner, Kovid-19 salgınını fırsata çeviren kişileri gündemine aldı. Namuslu esnafları tenzih ederek başladığı konuşmasında, fırsatçılara günün en büyük ayarını verdi.

“Namuslu esnafa hiçbir lafımız sözümüz yok. Ama Virüs mü, fırsatçılar mı daha hızlı yayılıyor, bilemedik. Koronavirüs geliyor maske fiyatı 5 katına çıkıyor. Dezenfektan fiyatları katlanıyor. Makarna 3 katına çıkıyor. Deprem oluyor ev sahipleri kirayı 3 kat artırıyor. Sorsan hepimiz Müslümanız. Ama gel gör ki, namaz 5 vakit, ahlak 24 saat farz. İhbar edin, Bu bizim vatandaşlık sorumluluğumuz”

Ana Haber bültenini izleyen sosyal medya kullanıcıları Ece Üner’in konuşmasına destek vererek, Twitter’da Üner’in konuşmasını paylaşarak gündem olmasını sağladı. Ece Üner’in konuşmasının tamamını dinlemek için videoya tıklayın.