Sermiyan midyat dini 1

Sermiyan midyat dini

Sermiyan Midyat, Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu, senarist ve yönetmendir. Kendisi Kürt kökenli bir aileden gelmektedir. Ancak, Sermiyan Midyat’ın dini inançları hakkında herhangi bir kamuoyuna açıklanmış bilgi bulunmamaktadır. Din ve inançlar kişisel ve özel konular olup, herkesin kendi tercihine ve mahremiyetine bağlıdır. Dolayısıyla, Sermiyan Midyat’ın dini inançları hakkında kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Herkesin kendi inançlarına saygı göstermek önemlidir.

Sermiyan midyat kimdir?

Sermiyan Midyat, 26 Mart 1974 tarihinde İstanbul’da doğmuş olan Türk tiyatro, sinema oyuncusu, senarist ve yönetmendir. Kürt kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

Oyunculuğa ve tiyatroya olan ilgisi genç yaşlarda başlamış ve 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından çeşitli tiyatro oyunlarında sahne almış ve kariyerine tiyatro oyuncusu olarak başlamıştır.

Sermiyan Midyat, tiyatro alanındaki başarısının yanı sıra televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol almıştır. “Avrupa Yakası” adlı televizyon dizisinde canlandırdığı “Metin Çakır” karakteriyle tanınmış ve sevilmiştir.

Aynı zamanda senarist ve yönetmen olarak da başarılı işlere imza atmıştır. “Aşk Tesadüfleri Sever” ve “İncir Reçeli” filmleri hem senarist hem de yönetmen olarak üstlendiği yapımlardır.

Sermiyan Midyat, tiyatro, dizi ve sinema alanındaki yetenekleri ve başarılı projeleriyle Türk sanat dünyasında önemli bir isim olmuştur.

Sermiyan midyat filmleri

Sermiyan Midyat, hem oyuncu hem de senarist ve yönetmen olarak çeşitli Türk sinema filmlerinde yer almış ve başarılı işlere imza atmıştır. İşte Sermiyan Midyat’ın rol aldığı ve yönettiği bazı önemli filmler:

Oyuncu Olarak Yer Aldığı Filmler:

 1. Avrupa Yakası – 2004 (Metin Çakır karakteriyle televizyon dizisi)
 2. Aşk Tesadüfleri Sever – 2011 (Kaan karakteri)
 3. İncir Reçeli – 2011 (Orhan karakteri)
 4. Recep İvedik 4 – 2014 (Baran karakteri)
 5. Dedemin Fişi – 2016 (Bilgisayar karakteri – Seslendirme)
 6. Düğüm Salonu – 2016 (Kadir karakteri)
 7. Recep İvedik 5 – 2017 (Baran karakteri)
 8. Recep İvedik 6 – 2019 (Baran karakteri)
 9. Müslüm – 2018 (Menajer karakteri)
 10. Organize İşler 2: Sazan Sarmalı – 2019 (Gaffur karakteri)

Senarist ve Yönetmen Olarak Katkı Sağladığı Filmler:

 1. Aşk Tesadüfleri Sever – 2011 (Senaryo ve Yönetmen)
 2. İncir Reçeli – 2011 (Senaryo ve Yönetmen)
 3. Düğüm Salonu – 2016 (Senaryo ve Yönetmen)
 4. Eltilerin Savaşı – 2020 (Senaryo ve Yönetmen)

Sermiyan midyat stand up

Sermiyan Midyat, tiyatro, dizi ve sinema alanında başarılı işlere imza atmış olan bir sanatçıdır. Ancak, stand-up komedi tarzında 2022 yılında sahne performansları da yapmıştır.

Stand-up ne demek?

Stand-up komedi, genellikle tek bir komedyenin sahneye çıkarak kendi yaşamından ve günlük hayattan esprili anekdotlar anlattığı bir performans türüdür. Stand-up komedyenleri, genellikle mizah, gözlem, mizansen ve doğaçlamaya dayalı espriler yaparlar.