Nihan aygen oynadığı diziler 1

Nihan aygen oynadığı diziler

Nihan Aygen, Türk oyuncu ve sunucudur. Kendisi birçok dizide ve programda yer almıştır. Bilinen bazı dizileri şunlardır:

  1. Aşk-ı Memnu (2008-2010) – Bihter Ziyagil karakteri
  2. Yalancı Yarim (2011) – Melis karakteri
  3. Aşk Kırmızı (2013) – Şebnem karakteri
  4. Gönül İşleri (2014) – Ferda karakteri
  5. Aşk Yeniden (2015-2016) – Güler karakteri
  6. Meryem (2017) – Nermin karakteri

Bu diziler dışında Nihan Aygen, farklı yapımlarda da rol almış olabilir ve kariyeri boyunca pek çok projede yer almış olabilir.

Nihan aygen kimdir?

Nihan Aygen, 3 Şubat 1975 tarihinde İstanbul’da doğan Türk oyuncu ve sunucudur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Eğitimini tamamladıktan sonra tiyatro sahnelerinde çalışmaya başlamış ve çeşitli tiyatro oyunlarında rol almıştır.

Televizyon dünyasına ise 2004 yılında “Yalancı Yarim” dizisiyle adım atmıştır. Ancak gerçek çıkışını 2008-2010 yılları arasında yayınlanan “Aşk-ı Memnu” dizisinde canlandırdığı Bihter Ziyagil karakteri ile yapmıştır. Bu rolü sayesinde geniş bir izleyici kitlesi tarafından tanınmış ve beğeni toplamıştır.

Nihan Aygen, televizyon dizilerinin yanı sıra sinema filmlerinde de yer almış ve başarılı performansları ile dikkat çekmiştir. Ayrıca bazı programlarda sunuculuk da yapmıştır.

Oyunculuk kariyeri boyunca birçok projede yer alarak, Türk televizyon ve sinema sektörüne katkı sağlamıştır. Kendisi halen oyunculuk ve sunuculuk kariyerine devam etmektedir.