Multimedya mesaji nasil iptal edilir? 1

Multimedya mesaji nasil iptal edilir?

Multimedya mesajını iptal etmek veya göndermeyi durdurmak için, mesaj gönderme işlemi henüz tamamlanmadan önce yapılması gereken bazı adımlar vardır. İşte birçok Android ve iPhone cihazında multimedya mesajını iptal etmek için yöntemler:

Android Cihazlarda Multimedya Mesajını İptal Etme:

  1. Multimedya mesajı gönderme işlemi devam ederken, mesaj gönderim çubuğunda gönderilen mesajın durumunu kontrol edin. Eğer mesaj hala gönderilme aşamasındaysa, “Gönder” butonuna dokunmayın.
  2. İptal etmek istediğiniz multimedya mesajını seçin ve gönderme işlemini durdurmak için geri dönüş tuşuna basın. Gönderme işlemi duracaktır ve mesajı göndermemiş olacaksınız.

iPhone Cihazlarda Multimedya Mesajını İptal Etme:

  1. Göndermeyi iptal etmek istediğiniz multimedya mesajını seçin ve gönderme işlemi devam ederken, mesajın sağ üst köşesinde gönderilen mesajın durumunu görebilirsiniz.
  2. Eğer mesaj hala gönderilme aşamasındaysa, gönderme çubuğunun sol tarafında yer alan “X” işaretine dokunun. Bu, mesajın gönderme işlemini durduracaktır.

Unutmayın ki bu işlem, mesajın karşı tarafa gönderilmeden iptal edilmesini sağlayacaktır. Eğer mesaj zaten karşı tarafa ulaşmışsa, mesajı geri çekme veya silme işlemi için başka yöntemler gerekebilir. Ayrıca, gönderme işlemi henüz tamamlanmamışsa, bazı mesajlaşma uygulamalarında gönderilmemiş mesajları düzenleyebilir veya silerek iptal edebilirsiniz.