Gündem

Kripto Para Piyasasında Thodex Vurgunu!

Kripto para piyasasının son günlerde zirve çıkması üzerine çoğu vatandaş bu yöne doğru meyletmiş, yeni para sistemine ayak uydurmak için kolları sıvamıştı. Bitcoin ve kripto para üzerine yatırımlar yapan binlerce kişi, yerli kripto para borsası Thodex skandalıyla şaşkına döndü!

2017’den bu yana faaliyetini sürdüren Thodex’in kurucusu ve CEO’su olan Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçtığı ortaya çıktı.  Çiftlik bank skandalının ardından aynı şekilde Thodex’in de dolandırıcılık yaparak sırra kadem bastığı iddia ediliyor.

Kripto para alım ve satımı yapan şirketin günlük 1.3 milyar dolarlık hacme ulaşmasının ardından kurucusunun yurt dışına çıkması ve siteye erişimin sağlanmaması büyük bir şok yarattı.  İnternet sitesine erişim sağlamayan ve mobil uygulamadaki hata mesajını gören kullanıcılar Faruk Fatih Özer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İddialarda göre şirketin 500 milyon dolar değerinde varlık sakladığı iddia edilirken, polis nezaretinde şirketin adresine gidildiği ve kimsenin bulunamadığı öne sürüldü.  Thodex’in kurucusunun sosyal medya hesaplarını kapatmasıyla iddialar çığ gibi büyürken Thodex’de hesabı bulunan kullanıcılar yasal yollara başvurmaya başladı. Çiftlik Bank olayının bir benzeri yaşandığı, Thodex’in kullanıcıları dolandırarak ortadan kaybolduğu ileri sürülüyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir