Gözlerinizin rengi karakteriniz hakkında bilgi veriyor 1

Gözlerinizin rengi karakteriniz hakkında bilgi veriyor

Göz renginizin karakteriniz hakkında aydınlatıcı bilgiler yansıttığını duymuş muydunuz? İsveç’te yapılan bir araştırma sonucunda göz renklerinin insanların bazı davranışları ve kişilikleri hakkında bilgiler verdiği ortaya çıkmıştır. Nörolojik olarak beyine direkt bağlı olan gözlerimiz, beyin aktivitelerimizi doğuştan etkileme nüansına sahip. Beyni oluşturan frontal lob aynı genden etkileşim göstererek göz rengimizi oluşturuyor. Karakter tipinin bir yansıması olduğu düşünülen göz renklerine göre ortaya çıkan kişilik özelliklerimizi inceleyelim.

1- Mavi Göz

Gözlerinizin rengi karakteriniz hakkında bilgi veriyor 2

Manevi ve fiziksel açıdan büyük bir güce sahip olan mavi gözlü kişiler, yapacakları seçimlerle nasıl bir insan olduğunu kendi belirliyor. Baskın bir kişiliğe sahip olmakla birlikte egoist davranışları olan mavi gözlü kişiler adaptasyon konusunda sıkıntı çekmedikleri gibi gelişme daha yatkın oluyorlar. Özgür ruhları sayesinde karşısındaki kişileri çabuk etkiliyorlar. Acıya dayanıklı olmaları bir yana seçimlerini kötüye kullandıkları taktirde tehlikeli bir kişiliğe bürünebiliyorlar.

2- Yeşil Göz

Gözlerinizin rengi karakteriniz hakkında bilgi veriyor 3

Etrafındakileri kısa bir sürede etkisi altında bırakan yeşil gözlü kişilerin en belirgin özelliklerinden birisi ilgi çekecek kadar çekici olmalarıdır. Liderlik konusunda yeteneği olmasa da gizli bir şekilde insanları arkadan yönetme gücüne sahiptir. Kontrolün kendisinde olmasını seven yeşil gözlü kişiler, özgüvenleri yüksek ve yaratıcı kişilerdir. Gizemli bir ruha sahip olan yeşil gözlü insanlar, duygularını kontrol altına almada başarılı bir iş çıkarırlar. Patlak veren kriz durumlarını en iyi şekilde yönetme gücüne sahiptirler.

3- Ela Göz

Gözlerinizin rengi karakteriniz hakkında bilgi veriyor 4

Anın tadını çıkarmayı, planlar olmaksızın spontane bir hayat tarzını benimseyen ela gözlü kişiler, özel bir karaktere sahiptir. Özgürlüklerine düşkün oldukları kadar gizemli kalan yanları da vardır. Kalıplara sığmadan sürekli bir değişim arayışında olan ela gözlü insanlar, kendini ve çevresini keşfetmek için büyük bir istek duyar.

4- Koyu Kahve Göz

Gözlerinizin rengi karakteriniz hakkında bilgi veriyor 5

Siyaha yakın koyu kahve göz rengin sahip kişiler liderlik konusunda önde gelen kişilerdir. Baskın bir karakterleri vardır, anında ve keskin kararlar verebilme kabiliyetin sahiptir. Odaklanma da sıkıntı yaşamadıkları gibi güçlü bir dirayete sahiptirler. Disiplinli ve kuralları önemseyen kişilerdir.

5- Açık Kahve Göz

Gözlerinizin rengi karakteriniz hakkında bilgi veriyor 6

Sıcak kanlı, çevresindeki kişilerle iyi anlaşan bir karaktere sahip olan açık kahve gözlü kişiler arkadaş canlısıdır. Ağır başlı bir ruhları vardır, çevresindekiler tarafından saygı değer biri olarak kabul edilir. Karşısındakine karşı kibar davranışlarıyla öne çıkan açık kahve gözlü kişiler genellikle uyku konusunda sıkıntı çekerler.

6- Gri Göz

Gözlerinizin rengi karakteriniz hakkında bilgi veriyor 7

Mavi göz renginin bir türü olan gri gözler ender görülmektedir. Kişilikleri de farklı olmakla birlikte çevresinden sakladığı bazı yönleri vardır. Karakter olarak iki farklı insanmış gibi davranabilen gri gözlü kişiler yardım etmeyi severler.  Ancak mavi gözlü kişilerdeki gibi yapacakları seçimler doğrultusunda iyi veya kötü olmayı kendileri seçer…