Gündem

Film Gibi Ama Gerçek; Hafızasını Kaybeden Kadın, Tekrar Kocasına Aşık Oldu!

Bir insan aynı kişiye iki kere aşık olabilir mi? Bu sorunun cevabını yakın bir zamanda gerçek bir hikaye verdi.  Kayıtlara geçen bu mutlu son hikayesi başlangıçta aşka inanmayanların bile kalbine dokunacak cinsten.  Birbirine aşık olan bir çift severek evlendi, talihsiz bir olay sonucunda ikinci kez birbirlerine aşık oldular!

Hikayemizin başlangıç yeri British Columbia’da gerçekleşti.  Vancouver Adasının Saanich ilçesinde yaşayan genç kadın kötü bir kaza geçirdi.  23 yaşındaki Laura Faganello 2 yıl önce iş yerinde kafasına düşen direkle travmatik bir beyin hasarı geçirdi.

Doktorların söylediğine göre şiddetli hafıza kaybı yaşıyordu.  Laura kazadan sonra uyandığında 17 yaşında olduğunu sanıyordu.  Fiziksel olarak kazadan sağlam olarak kurtulmasına rağmen son yıllarını, 9 ay önce evlendiği hatırlamıyordu.

Hayatının önemli anlarını hatırlamayan Laura kocası Brayden’i da unutmuştu.  Yıllar önce mektup arkadaşı olarak tanışan çift bir süre beraber yaşadıktan sonra evlenerek mutluluğa imza atmışlardı.  Kaza sonrasında eşinin yanında olan Brayden, fedakarlık örneği oldu.  Bir süre karısını rahat bıraktı paylaştıkları evde iki arkadaş gibi yaşamaya başladılar.

Adını bile hatırlamayan karısına her gün aşk notları bıraktı.  Aynı evde oda arkadaşı olarak yaşadıkları süre boyunca not yazmaktan asla bıkmayan Brayden, sabrının mükafatını sonunda aldı.  Laura kocası olduğunu hatırlamasa da Brayden’e yeniden aşık oldu.  Kocasına çıkma teklif eden Laura, hatırlayamadığı kocasına ikinci kez aşık olmuştu.

Mutluluktan havalara uçan kocası ise ikinci kez evlenmeyi teklif etti.  Çift yeniden evlenirken, Laura hastane çıkışını şöyle anlattı.

Yatağımda uyanıyordum ve onun kim olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Rahatsız edici bir anıydı. Brayden için de bu durum çok zordu çünkü kendi karısı bir yabancı gibi davranıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir