Denizli Kebap En İyi Nerede Yenir? 1

Denizli Kebap En İyi Nerede Yenir?

Neden Denizli Kebabı:

Çünkü odun ateşinde pişen ve ateş tuğlasının ısısıyla tandır veya kuyuda pişen süt kuzular. Bu fırınların her tarafına eşit sıcaklık vermesinden dolayı Denizli kebabına en uygun lezzeti verir. Denizli kebabı 1800’lü yıllardan beri meşhur Denizli kebapçılarında siz değerli misafirlere servis edilir. Denizli Kebabının haricinde; kuzu tandır ,kuyu tandır ,fırın kebabı ve kuzu tandır olarak yapılış şekline veya bilinme durumuna göre değişiklik gösterir. Değerli Denizli halkı için ise ”Ne yiyelim?” sorusunun cevabı ise Denizli kebapçılarından geçer. ”Kebap nerede yenir?” veya ”En meşhur kebapçı neresidir” sorularının cevapları ise her kişiye göre farklılık gösterse de , Çamlık kebapçısı olarak, bu yargıyı yıkıp kebapçılık sektörünü bir tık ileriye taşıyarak sizler için Türkiye’nin en özel kuzularını en iyi pişirme yöntemleri ile sizlerle buluşturuyoruz.

Denizli Kebap En İyi Nerede Yenir? 2
Bir çok ilin geçiş güzergahında olan şehrimiz ;Pamukkale Travertenleri, Hierapolis Antik Kenti, Antik Havuz gibi çok önemli değerlere sahiptir. Ayrıca her yörede olduğu gibi kendine ait yemek kültüründe zengin bir şehirdir.ve bunların başında Denizli Kebabı gelir. Çamlık Denizli Kebapçısı ailesi olarak 1800’lü yıllardan beri devam eden bu geleneği bozmadan kuyuda etin altında pişen bulgur pilavımız ile mevsimin en taze ve güzel domates, biber, maydanoz, pişmiş ve pişmemiş soğanımız ile servis edilir. Çıplak el ile yenmesi tavsiye edilir. Bunun sebebi ise eldeki tat reseptörlerinin daha iyi lezzeti alması ve ete çatal gibi herhangi bir iyon oluşturan malzemenin soğutmayıp ,tadını kaçırmaması içindir.

Denizli Kebap En İyi Nerede Yenir? 3
”Denizli’de ne yenir?” sorusunun cevabını vazgeçemeyeceğiniz bu efsane tat ile sanırım cevaplandırdığımızı düşünüyoruz. Denizli’den geçerken ister ”Denizli kebabı” deyin , ister ”tandır kebabı” deyin, isterseniz ”kuyu tandır” veya ”fırın kebabı” deyin ama asla bu lezzeti tatmadan geçmeyin. Meşhur Denizli Kebabını kebapçısında yemeniz için saat 11:30 da faaliyete giren işletmemiz, saat 22:30’a kadar sizlere hizmet vermektedir. İki adet kuyu tandırımız ve 1 adet tandır fırınımız ile öğle ve akşam saatlerinde taze taze Denizli Kebabımızı yiyebilirsiniz. En kısa sürede görüşmek dileğiyle…!