Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 36 Milyon TL’lik Makam Aracı Mercedes S600 Guard’ın Sahip Olduğu Özellikler

Otomotiv sektöründeki teknolojik gelişmek dudak ısırtacak raddeye ulaşırken, üstün teknolojik özelliklere sahip olan yeni nesil araçlar estetik görünümleriyle göz doldurmayı başarıyor. Son günlerde en çok aratılan ve merak edilen araçlardan biri ise Mercedes S600 Guard, Türkiye’de en çok merak edilen otomobillerden birisi.

Nedeni ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni makam aracı olarak Ulusal basında yer alması.  Geçen hafta basında yer alan habere göre Cumhurbaşkanlığı makam aracı filosuna yeni katılan Mercedes S600 Guard’ın zırhlı araçlar içerisinden en teknolojik olanı!

Sıradan görünümü bir yana oldukça güçlü ve akıllı teknolojiye sahip bu aracın fiyatı ise 36 Milyon TL değerinde. Otonom zekaya sahip bu araç üstün koruma sistemlerine sahip. Patlasa dahi yolda gitmeyi sağlayan özel lastikler, saldırı karşısında otomatik kapan delikler, gaz saldırılarına karşı geliştirilen temiz hava sistemi, kalın camlar ve yüksek motor gücüyle çoğu makam aracının üzerinde bir gelişmiş teknik sisteme sahip.

Mercedes S600 Guard’ın satış fiyatı 474.950 Euro, öne çıkan en büyük özelliği ise herhangi bir saldırı karşısında tüm koruma prosedürlerini otomatik olarak devreye sokması…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir