Gündem

Ayasofya bugün ibadete açılıyor, namaz kılma alanları doldu!

86 yıl sonra ilk defa Ayasofya Camii’sinde kılınacak olan cuma namazı vatandaşların yoğun ilgisi sayesinde sabah saatlerinden itibaren namaz kılma alanlarının dolmasına neden oldu.  Sabah saatler 10:00’u gösterdiğinde vatandaşlar Ayasofya’ya giriş yapmaya başlarken, izdiham yaşandı.

Saat 11:00’de açıklama yapan İstanbul Valisi, namaz kılma alanlarının dolması üzerine girişlerin durdurulduğu bilgisini verdi.

86 yıldan sonra ilk kez Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde kılınacak olan namaza Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılım sağlayacağı bekleniyor.  Çevreden ve diğer illerden akın eden vatandaşların yanı sıra yabancı turistlerinde Ayasofya Camii’sine akın ettiği gözlerden kaçmadı.

Ayasofya Camii’sinde kılınacak Cuma namazı için geniş güvenlik önlemleri alınırken, polis ekipleri çeşitli noktalarda konuşlandırıldı.

İstanbul Valisi Yerlikaya yaptığı açıklamada ;

“Ayasofya Camii çevresinde belirlenen namaz kılma alanlarımızın tamamı doldu. Salgın nedeniyle bu alanlara misafir girişlerimiz durduruldu.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir