Makro Sentetik Fiber Donatı - macrobeton.com 1

Makro Sentetik Fiber Donatı – macrobeton.com

Gelişen ve ilerleyen dünyamızda sürdürebilirliği devam ettirmek adına her geçen gün yeni gelişmeler ortaya atılmaktadır.  İnşaat ve yapı alanında maliyetleri ve iş yükünü azaltacak yeni ürünler gayreti son hızla devam ederken, son dönemin popüler ürünlerinden biri de Makro Sentetik Fiber Donatıdır. Polipropilen elyaftan imal edilen makro fiber donatı, betonda birinci donatı görülünü üstlenerek yüksek mukavemet sağlayan, geleneksel donatılara alternatif olarak üretilen bir üründür.

Macro Beton tarafından ülkemizde imalatı başlayan makro sentetik fiber donatı birçok alan ve sektörde kullanıma uygundur. Geniş kullanım alanları yanı sıra birçok avantaja sahip olması nedeniyle çelik hasır ve tel yerine tercih edilmektedir.

Çelik hasır ve tele kıyasla satın alma maliyeti düşüktür, kütle olarak az bir alan kaplaması nedeniyle taşınması ve depolaması kolaydır.  Yeni hazırlanmış betonun kuruma aşamasında görülen kılcal, rötre, oturma çatlaklarının önüne geçerek çatlak oluşumunu önler. Etkin çatlak kontrolü sağlamasının yanı sıra betonun taşıma kapasitesini artırması nedeniyle büyük projelerde iç rahatlığıyla kullanılmaktadır. Yüksek performans, dayanıklılık, sıfır korozyon riski sunan taşıyıcı donatılar gelecekte en çok tercih edilen malzemelerden biri  olacaktır.

Makro Sentetik Fiber Donatı kullanım alanları; tüneller, madenler, beton yollar, limanlar, kıyı yapıları, su yapıları, endüstriyel beton yapıları, prekast elemanlar ve konut uygulamalarında tercih edilmektedir.  Yurtiçi ve yurtdışına satışları bulunan https://macrobeton.com/ üretmiş olduğu makro sentetik fiber donatı ile geleceği oluşturacak yapıların temelinde yer almaktadır.